ارتباط با ما گالری تصاویر انتشارات مقالات اخبار صفحه اصلي
سخن روز
  • گزارش ویژه به مناسبت 18 آذر، 9 دسامبر روز جهانی مبارزه با فساد

  • در آستانه روز جهانی مبارزه با فساد (18 آذر، 9 دسامبر) ، «همایش ملّی ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد» با حضور سران سه قوه و مسئولان ارشد کشوری، فعالان بخش خصوصی، نخبگان علمی و اصحاب رسانه در سالن اجلاس سران برگزار شد. در این نوشتار ویژه ، موضوع فساد اداری به صورت خاص مورد توجه و بررسی قرار می گیرد
  • لزوم اعتقاد قلبي مقامات ارشد نظام

  • در هر كشوري سند چشم انداز، بالاترين و مهمترين سند ملي تلقي مي شود و به همين علت معمولا كليه اسناد ملي به نحوي بايد بر اساس سند چشم انداز و به منظور دستيابي به فراز هاي آن تنظيم شوند.
آرشیو
رقبای منطقه چشم انداز 1404
1ترکیه
2افغانستان
3عربستان
yemenیمن
emirateامارات متحده عربی
آرشیو
خبر های خارجی
پایان نامه ها و گزارشات تحقيقاتي
آرشیو

لیست سایتهای و وبلاگهای مرتبط با چشم انداز 1404
در اینجا به برخی سایتهای یا وبلاگهای فعال در زمینه توسعه کلان یا چشم انداز 1404 اشاره می کنیم. البته تعداد این سایتها احتمالا بیش از این موارد است و لذا در صورتی که شما سایت یا وبلاگ فعال دیگری غیر از مواردی که در زیر ذکر می شود می شناسید از طریق پست الکترو نیک سایت به بنده اطلاع دهید:
سایت مجمع تشخیص مصلحت نظام: مجمع تشخیص مصلحت نظام ، مرجع تصویب کننده سند چشم انداز 1404 بوده و لذا سایت این مرکز از اهمیت زیادی برخوردار است .البته این سایت آنگونه که بایسته و شایسته سند چشم انداز و مجمع تشخیص مصلحت نظام است قوی نیست ولی به هر حال از نظر سیاسی مهمترین سایت الکترونیکی در زمینه چشم انداز 1404 محسوب می شود. سایت مجمع تشخیص مصلحت نظام دارای دو دامین است یکی majma.irو دیگری Iran1404.irکه البته هر دو یک صفحه را باز می کنند.
سایت مرکز تحقیقات استراتژیک:مرکز تحقیقات استراتژیک یکی از زیر مجموعه های مجمع تشخیص مصلحت نظام محسوب می شود و در آن جمع انبوهی از فرهیحتگان و دانشمندان علوم توسعه کلان به فعالبت و تحقیق مشغولند. سایت مرکز تحقیقات استراتژیک به نظر من یکی از قویترین سایتهای اینترنتی در حوره مدیرت کلان محسوب می شود.

-سرآمدان 1404:یک سایت بسیار خوب با اطلاعاتی بسیار با ارزش در حوزه چشم انداز 1404، برنامه های آموزشی با محوریت این سند، مصاحبه های خوب و البته طراحی بسیار جالب که توسط برادر ارجمند و دانشمند جناب آقای دکتر مداحی ریس شوراي اداري كميسيون چشم انداز و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام اداره می شود،

- خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا: اخبار سرویس سند چشم انداز ایران: اگر مایلید به طور مرتب در جریان اخبار تخصصی مرتبط با سند چشم انداز 1404 قرار بگیرید این سایت را از دست ندهید. همین!


وب سایت شخصی دکتر محسن رضایی: دکتر محسن رضایی سیاسی ترین فرمانده نظامی ونظامی ترین سیاستمدار ایرانی است. او یک فرمانده عالی رتبه و بسیار با تجربه نظامی و در عین حال یک محقق کارآمد در زمینه توسعه کلان و بحثهای حوزه چشم انداز است که کتب و مقالات خوبی را در این زمینه منتشر کرده است . وب سایت شخصی آقای رضایی حاوی مقالات خوب و قابل اعتنایی است که برای محققین این حوزه بسیار سودمند است،

وب سایت شخصی دکتر مداحی: اگر تمامی مدیران میانی و ارشد مجمع تشخیص مصلحت نظام و یا مدیران حوزه های دیگر به اندازه دکتر مداحی به فعالیتهای سایبری علاقه داشتند ما هم اکنون می توانستیم شاهد حضور دهها سایت اینترنتی فعال در این زمینه باشیم و در هر سایت، این سند مهم از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار می گرفت. آقای دکتر علاوه بر حضور کاملا فعال در سایت سرآمدان 1404 در وب سایت و وبلاگ شخصی خویش نیز مقالات سودمندی گردآوری کرده است.

سایت مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی: به نظر من هیچ محقق موضوع توسعه کلان را نمی توان یافت مگر آنکه به نحوی با سایت مجلس آشنا و بخصوص از آرشیو بسیار با ارزش مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی استفاده کرده باشد. در آرشیو الکترونیکی کتب این مرکزنیز می توان متن کامل کتب بسیار با ارزشی را به سهولت دریافت کرد.

مرکز اندیشه و پژوهش طرح هزاره(Research Activities for Millennium Planning): این سایت که با آدرس www.vision1404.comبرپا شده است حاوی مقالات بسیار فنی وزیبایی با محوریت توسعه کلان و شعار اهداف هزاره توسعه که از محورهای اصلی فعالیت بانک حهانی توسعه(World Development Bank) است. در این سایت برخی از برجسته ترین متخصصان توسعه به نالیف مقالات پر محتوا و زیبایی در این حوزه مشغولند که مطمئنا مورد توجه علاقه مندان این زمینه قرار خواهد گرفت.
شورای عالی انقلاب فرهنگی:تهیه نقشه جامع علمی و اسناد پیوست و مرتبط با این سند مهم را باید بزرگترین دستاورد این سازمان بسیار مهم تلقی کرد. در سایت شورا می توان به اسناد بسیار مهمی دست یافت که به بخش عمده آن در قسمت اسناد توسعه اشاره شده است. البته توقع می رفت که سایت این سازمان بسیار مهم دارای اسناد و مقالات بسیار بیشتری در زمینه توسعه کلان بوده و بالاخص به وضعیت ایران در زمان کنونی نسبت به رقبای منطفه ای اشاره کند ولی به هر حال در این سایت شما می توانید به برخی از مهمترین استاد توسعه دست یابید.
انجمن آینده نگری ایران:ماهنامه هاي الكترونيكي انجمن آينده نگريمهمترین محصولی است که در این سایت می توانیم از آن بهره برداری نمائیم. در این سایت امکان دانلود نسخ این مجله امکان پذیر است و در این مجلات نیز می توان دهها مقاله در زمینه توسعه کلان و البته موضوع چشم انداز 1404 وجود دارد.
پورتال جامع علوم انسانی:این سایت دارای مقالات بسیار خوبی در حوزه علوم انسانی است و البته در آرشیو مقالات آنمی توان به مقالات خوبی در باره توسعه کلان جمهوری اسلامی دست یافت.
انجمن اسلامی آینده برتر:
این گروه یکی از گروههای بسیار پر انرژی و فعال در حوزه چشم انداز 1404 و البته موضوعات دیگر مثل جنگ نرم است. برادر عزیزم جناب نیربندی مسئول محترم این انجمن را یکبار در یکی از جلسات مجمع تشخیص ملاقات کردم. فردی بودند بسیار با ذوق، سخنور و بسیار پر شور و البته باهوش. حضور چنین افرادی در صحنه چشم انداز 1404 مایه دلگرمی و نشاط است. در وب سایت این انجمن که خوشبختانه روز به روز پر بارتر و قویتر از گذشته می شود شما می توانید به موضوعاتی همچون چشم انداز 1404 در کشورهای مختلف ، برخی از مقالات تخصصی در حوزه چشم انداز 1404 و موضوعات متنوع دیگری از قبیل جنگ نرم دسترسی پیدا کنید. از دیدگاه این برادران که به نظر بنده کاملا نیز صحیح است سند چشم انداز 1404 بدون توجه به تهدیدات محیطی و فرصتهای درونی و البته تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف امکان پذیر نیست و نظام هیچ چاره ای جز توجه همزمان به هر 4 بعد قضیه ندارد.

بنیاد توسعه فردا:امروزه خلاقیت به یک رکن بسیار مهم توسعه تبدیل شده و چیزی که سبب برتری سازمانها در یک عرصه می شود بیش از آنکه حاصل منابع مالی باشد حاصل خلاقیت و ایده های ارزنده نیروی انسانی زبده آن است. سایت بنیاد توسعه فردا اصولا یک سایت تخصصی در موضوع خلاقیت و البته آینده پژوهی است و در آن می توان به مقالات و اخبار خوبی در این خصوص دست یافت. البته موضوعات دیگر در حوزه مدیریت کلان مثل مهندسی مجدد سازمانهای ملی، پیمایش محیطی نهادهای بین المللی و ... نیز در این بنیاد مورد توجه قرار دارد.
سایت راهنما:این سایت اصالتا یک سایت تخصصی در حوزه اقتصاد است و لذا در آن می توان به مقالات بسیار خوبی در زمینه توسعه اقتصادی اعم از اقتصاد خرد و کلان و بالاخص اقتصاد بین الملل دست یافت. همجنین در این سایت می توان به لینکهای مرتبط با سایتهای اقتصادی از جمله بانک مرکزی و شورای اقتصاد دست یافت.
سایت نانو ایده:این سایت جهت پوشش کلیه تحولات مربوط به طرح ايده پردازي در فناوري نانو بوده و به سفارش کمیته ترویج ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در معاونت تحقیق و فناوری ریاست جمهوری بر پا شده است. علت اینکه نام این سایت را در این صفحه ذکر کردم بیشتر به علت نمایش خوب تحولات علمی و فناوری در سطح وسیعی از سازمانها و حوزه های فعال در حوزه نانوتکنولوژی مشتمل بر حوزه پزشکی و دارو سازی تا فناوری اطلاعات، حمل و نقل و ....و تاثیر بسیار زیاد آن در توسعه کشور است.
باشگاه آینده پژوهان جوان:این سایت دارای یک طراحی فانتزی بسیار زیبا در حوزه آینده پژوهی است و البته در صفحات مختاف آن می توان به عمق جوانی، نشاط ، زیرکی و تسلط مدیران آن به موضوع آینده پژوهی و علاقه و پشتکار آنها در این زمینه پی برد. در این سایت بخشهایی مثل دیده بانی(Lookoutsسایتهای فعال آینده پژوهیو یا بخش مرتبط با چشم اندازسایر کشورها و سازمانها برخورد می کنیم که بسیار جالب هستند و شخصا از آن بخشها خیلی استفاده کردم.

اندیشکده آصف:هر وقت نام آصف را می شنوم مستقیما به یاد جلسات پانل پژوهش و زحمات بسیار زیادی که جناب آقای استادمهندس عقیل ملکی فر برای آموزش و هدایت افراد فعال در موضوع تهیه سند نقشه جامع علمی در حوزه سلامت کشیدند می افتم. رفتار استاد با ما در این جلسات بسیار پدرانه بود و شخصا به وجود چنین مردان با همت و بزرگی در کشور افتخار می کنم. جناب استاد هم اکنون مدیریت مسئول نشریه هنر نهم در زمینه آینده پژوهی را بر عهده دارند و در زمینه توسه کلان مقالات و کتب بسیار با ارزشی دارند.در سایت این اندشکده و در معرفی آن می خوانیم: اندیشکده صنعت و فناوری آصف يك موسسه‌ي غيرانتفاعي و داراي اساسنامه‌ي مصوب است كه با عنوان موسسه‌ي مطالعاتي ـ پژوهشي و تحت شماره ۱۵۳۹۱در اداره‌ي ثبت شركت‌ها به ثبت رسيده است.منابع مالي آصف از طريق عقد قراردادهاي مطالعاتي و پژوهشي با سازمان‌هاي كارفرما تأمين مي‌شود. در حال حاضر، آصف زيرنظر يك "شوراي تفكري" اداره مي‌شود. مسووليت اداره‌ي آصف بر عهده‌ي مهندس عقيل ملكي‌فر است كه بيش از 24 سال در سمت‌هاي مختلف مديريت مراكز تحقيقاتي و مطالعاتي در بخش‌هاي دولتي و خصوصي انجام وظيفه كرده و تاكنون كتاب‌ها، گزارش‌ها و مقاله‌هاي متعددي را در زمينه‌هاي آينده‌پژوهي، مديريت پروژه و مديريت‌ تحقيقاتي و فناوري تأليف نموده است. نامبرده از اعضاي موسس انجمن مديريت تكنولوژي ايران و عضو شوراي مشاوران فصلنامه مديريت فردا است و مدت يكسال نيز سردبير هفته‌نامه‌ي گسترش صنعت، ارگان سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران، بوده است.
سایت آصف در موضوع آینده پژوهی یک سایت تخصصی و رفرانس محسوب می شود و در آن می توان به جذابترین مقالات و محصولات مربوط به توسعه کلان دست یافت. به علاقه مندان موضوع چشم انداز و توستعه کلان توصیه می کنم که حتما این سایت را مدنظر داشته باشند.
باشگاه اندیشه:این سایت خود را جامعه مجازی اندیشه ورزان می داند.هر چند مقالات این سایت مستقیما کمتر به چشم انداز 1404 یا توسعه کلان ارتباط دارد ولی از مفاهیم آن می توان برای غنا بخشیدن به مطالعات توسعه کلان استفاده و از ایده های نوینی که در حوزه علوم بین بخشی در این سایت مطرح شده استفاده زیادی برد. طراحی این سایت زیبا و استفاده از عناصر بصری و گرافیکی در آن به خوبی مدنشر قرار گرفته که نشاندهنده سلیقه خوب طراحان و مدیران آن است.

پایگاه خبری تحلیلی چشم انداز: این سایت عمده تلاش خود را بر روی انتشار اخبار عمومی اقتصادی، سیاسی و ..و همچنین اخبار مربوط به توسعه کشور متمرکر کرده است ولی جامعیت و اختصاصیت مورد انتظار از این سایت که توقع می رفت بر اساس نام خود صرفا بر روی اخبار چشم انداز و تحولات مربوط به آن تمرکز کند در آن دیده نمی شود . یادداشتهای آن دارای عمق مفهومی خوبی بوده و هر چند دقیقا معلوم نیست که شورای سیاستگذاری آن گه افرادی هستند ولی در این سایت شما می توانید به مقالات و نقطه نظرات ارزشمندی دست یابید.
مرکز مطالعات جامعه و امنیت:
همانگونه که از نام این وب سایت پیداست، عمده تمرکز این وب سایت بر روی موضوع امنیت ودر سند چشم انداز 1404 و ایجاد زمینه هایی برای تحقق آن در افق 1404 است. در این سایت مقالات بسیار جالب و عمیقی در حوزه امنیت وجود دارد و یک شورای راهبردی این دست از مطالعات را رهبری می کند.لازم به ذکر است که پژوهشگاه مطالعات و تحقیقات فرهنگی» وابسته به وزارت فرهنگ و آموزش عالی دارای دارای پژوهشکده‌هایی چون پژوهشکده ادبیات، پژوهشکده تاریخ، پژوهشکده زبان‌شناسی، پژوهشکده علوم اجتماعی، پژوهشکده مطالعات فرهنگ‌ها، پژوهشکده مطالعات تطبیقی اقتصاد، پژوهشکده علوم سیاسی و نیز گروه‌های تخصصی نظیر گروه بررسی مسائل زنان، گروه علم و دین، گروه فکرپروری برای کودکان و نوجوانان، گروه غرب‌شناسی، گروه فلسفه و کلام، گروه فلسفه دین، گروه پژوهشی جامعه و امنیت، گروه پژوهشی مطالعات قرآنی، گروه مطالعات رسانه و نیز مرکز تحقیقات امام علی (ع)، مرکز اسناد فرهنگی آسیا است.
شبکه تحلیلگران تکنولوژی ایران:شبکه کانونهای تفکر تکنولوژی و اقتصاد کشور مدیریت این سایت بسیار خوب و قوی را بر عهده دارد. در این سایت می توانید به مقالات بسیار ابتکاری و جالب در حوزه های مختلفی که به نحوی به مدیریت تکنولوژی ارتباط دارد دست یابید. این شبکه فعالترین افراد موثر در چهار دانشگاه معظم کشور یعنی تربیت مدرس، غلم و صنعت، امیر کبیر و. شریف را به یکدیگر متصل می نماید.از این دیدگاه می توان این سایت را یک سایت اختصاصی در بسیاری از حوزه های مدیریت کلان تلقی کرد. هر چند ممکن است کمی باعث طولانی شدن این مقاله شود ولی به هر حال توجه به نام گروههای مخنلف فعال در این شبکه خالی از لطف نیست. بسیاری از این گروهها در حوزه مدیریت و توسعه کلان در کشور فعال هستند. این گروهها عبارتند از:

 

مركز مطالعات دانشگاه علم و صنعت

 
      گروه سياست گذاري مسكن  

 

    گروه علمي تحليلي طيف مخابرات  

 

    انديشگاه تحليلگران انرژي  

 

    انديشگاه توسعه منطقه‌اي فناوران  

 

   

مركز‌مطالعات‌تكنولوژي‌دانشگاه‌شريف

 

 

      گروه مديريت و اقتصاد  

 

      گروه مديريت تجاري و توسعه ...  

 

      گروه مطالعات توسعه توان صنعتي  

 

      مديريت مالي و سرمايه گذاري  

 

   

کانون توسعه فناوري تربيت‌مدرس

 

 

      گروه مواد و نانو تكنولوژي  

 

    انديشكده اعتلاي صنعت‌نفت  

 

    موسسه داراييهاي فكري و فناوري مدرس  

 

   

مركز مطالعات دانشگاه امير‌كبير

 

 

      گروه پليمر و پتروشمي  

 

      گروه ماشين سازي  

 

    گروه مديريت فناوري نوين (بيو ...  

 

    انديشگاه تحليگران فناوري نوين  

 

    مركز مطالعات علم و توسعه دانشگاه علم و صنعت  

 

    دبيرخانه نشست پلاستيك  

 

    پژوهشكده سياستگذاري علم،فناوري و صنعت  

 

    مركز پژوهشهاي صنعت الكترونيك كشور  
 
   
جستجو

  جستجو
توسعه کلان و چشم انداز
خميني از ديدگاه بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران
خامنه اي از ديدگاه مقام معظم رهبري
رفسنجاني از ديدگاه رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام
 از ديدگاه روساي جمهور
اسناد توسعه
آرشیو
لينك هاي مفيد

آرشیو
خبرهای اختصاصی چشم انداز

آرشیو
گزارشات جهانی و رتبه بندی ها

ادامه مطالب
  صفحه اصلی اخبار اسناد ملی گزارشات نقشه سایت در باره ما  
 
 
کلیه حقوق این وب سایت برای مدیریت آن محفوظ می باشد.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون