ارتباط با ما گالری تصاویر انتشارات مقالات اخبار صفحه اصلي
سخن روز
  • گزارش ویژه به مناسبت 18 آذر، 9 دسامبر روز جهانی مبارزه با فساد

  • در آستانه روز جهانی مبارزه با فساد (18 آذر، 9 دسامبر) ، «همایش ملّی ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد» با حضور سران سه قوه و مسئولان ارشد کشوری، فعالان بخش خصوصی، نخبگان علمی و اصحاب رسانه در سالن اجلاس سران برگزار شد. در این نوشتار ویژه ، موضوع فساد اداری به صورت خاص مورد توجه و بررسی قرار می گیرد
  • لزوم اعتقاد قلبي مقامات ارشد نظام

  • در هر كشوري سند چشم انداز، بالاترين و مهمترين سند ملي تلقي مي شود و به همين علت معمولا كليه اسناد ملي به نحوي بايد بر اساس سند چشم انداز و به منظور دستيابي به فراز هاي آن تنظيم شوند.
آرشیو
رقبای منطقه چشم انداز 1404
1ترکیه
2افغانستان
3عربستان
yemenیمن
emirateامارات متحده عربی
آرشیو
خبر های خارجی
پایان نامه ها و گزارشات تحقيقاتي
آرشیو
تاريخ انتشار : 4 مرداد 1390 - 15:30
لزوم اعتقاد قلبي مقامات ارشد نظام
در هر كشوري سند چشم انداز، بالاترين و مهمترين سند ملي تلقي مي شود و به همين علت معمولا كليه اسناد ملي به نحوي بايد بر اساس سند چشم انداز و به منظور دستيابي به فراز هاي آن تنظيم شوند.

به دليل اهميت بسيار زياد اين سند معمولا مقامات كشورها در سخنراني هاي رسمي داخلي خود به نحوي به فرازهاي اين سند مهم اشاره و برنامه هاي استرات‍ژيك تفصيلي سازمانها و نهادهاي اجرايي را به نحوي همراستا و در مسير تحقق اين سند مهم در نظر گرفته و به تصويب مي رسانند. حال اين سوال مطرح است كه آيا چنين اعتقاد قلبي در مقامات ارشد نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران وجود دارد؟

در ميان مقامات ارشد نظام، مقام معظم رهبر الحق و و الانصاف  ثابت ترين، صريحترين و بيشترين حمايتها را در خصوص سند چشم انداز 14040 داشته اند. به بخشي از اشارات ايشان در قسمتهاي ديگر اين سايت اشاره شده است . بعد از ايشان توقع مي رفت كه رياست محترم جمهوري نيز در سخنراني هاي و مكاتبات خود به اين سند مهم اشارات متعددي داشته باشند ولي با كمال تعجب مقدار اشارات و يادآوري ايشان از بندها و فراز هاي اين سند مهم به قدري كم است كه به ذهن هر فردي اين امر متبادر مي شود كه اصالتا ايشان به اين سند مهم اعتقادي ندارند.  البته اين فرض درست نيست و ايشان بر اساس فهم عميق و بينش و بصيرت كامل خود از يكسو و تاسي به فرمايشان و بيانات مقام معظم رهبري عميقا به اين سند مهم اعتقاد دارند. حال كه اينگونه است،  به نظر ما رياست محترم جمهوري بايد بيش از تمامي مقامات اجرايي كشور به اين سند مهم روي خوش نشان داده و در تمامي سخنراني هاي خود بخصوص در جمع متخصصين و صاحبنظران اصناف مختلف به فرازهاي مختلف اين سند مهم اشاره نمايد. اين اقدام قطعا شانس تحقق اهداف چشم انداز 1404 و دسترسي به آنها را زيادتر خواهد كرد.

منبع خبر : سايت تخصصي چشم انداز1404
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
جستجو

  جستجو
توسعه کلان و چشم انداز
خميني از ديدگاه بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران
خامنه اي از ديدگاه مقام معظم رهبري
رفسنجاني از ديدگاه رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام
 از ديدگاه روساي جمهور
اسناد توسعه
آرشیو
لينك هاي مفيد

آرشیو
خبرهای اختصاصی چشم انداز

آرشیو
گزارشات جهانی و رتبه بندی ها

ادامه مطالب
  صفحه اصلی اخبار اسناد ملی گزارشات نقشه سایت در باره ما  
 
 
کلیه حقوق این وب سایت برای مدیریت آن محفوظ می باشد.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون